Floraservis

ĽAHKÉ PESTOVANIE_štartovacia sada

Výrobca: AutoPot (Global) Ltd, UK
Kategória: Štartovacie sady
Balenie: 1 sada

Ľahké pestovanie štartovacia sada / easy2grow

Systém „Ľahké pestovanie“ (easy2grow) je obľúbený systém používaný komerčnými a amatérskymi pestovateľmi   na celom svete. Umožňuje bez údržbové pestovanie pri optimálnom raste a zachovaní jednoduchosti. Systém „Ľahké pestovanie“ bude Vaše rastliny zavlažovať a hnojiť v kvetináčoch o objeme 8,5 litra, 15 litrov a 25 litrov podľa veľkosti a druhu rastlín. Bez ohľadu na to, či používate základnú sadu alebo niekoľko nadstavbových súprav vo veľkopestovateľskom merítku, tento systém ponúka všetko, čo rastlina potrebuje.

Prečo používať zavlažovací systém Ľahké pestovanie:
- Už žiadne každodenné zalievanie, tento systém je možné ponechať celé týždne bez obsluhy
- Systém nevyžaduje k svojej funkcii elektrickú energiu, čerpadlá ani časové spínače.
- Vystačí si s gravitačným tlakom z nádrže alebo inej vhodnej nádoby.
- Z hľadiska spotreby vody ide o jeden z najúspornejších zavlažovacích systémov na svete
- Možno ho použiť na pestovanie zeleniny, kvetov, byliniek, jahôd, ruží, okrasných kríkov a iných veľkostne vhodných rastlín. V poslednom období aj dostupných ovocných stromčekov špeciálne vyšľachtených pre „balkónové pestovanie“.
- Adaptabilný, jednoducho a rýchlo rozšíriteľný
- Šetrný k životnému prostrediu

Aké jednoduché to môže byť
- Bez obmedzenia veľkosti systému
- Bez recirkulácie živného roztoku.
- Mimoriadne nenáročné na údržbu
- Nie je potreba stále sledovať hodnoty pH alebo Ec
- Nemusí sa preplachovať, pretože nedochádza k usadzovaniu hnojiva

Systém „Ľahké pestovanie“ ponúka patentované a unikátne riešenie zavlažovania a výživy všetkých druhov rastlín . Systém obsahuje patentovaný Aqua ventil ktorý zabezpečuje rovnomerné a pravidelné zavlažovanie po dobu niekoľkých týždňov (v závislosti na veľkosti nádrže a počtu kvetináčov). K systému zavlažovania je určené špeciálne tekuté hnojivo, ktoré Vám zabezpečí vyváženú a kvalitnú výživu pre pestované rastliny. Odporúčaný spôsob pestovania je v zmesi 50% kokosovej drte a 50% agroperlitu, ktoré sú bežne dostať v záhradkárskych potrebách. Na dno kvetináča nasypete 2-3 cm keramzitu alebo drobných kamienkov ako drenážnu vrstvu . Celý systém je variabilný a modulárny, ponúka možnosť zapojenia neobmedzeného množstva kvetináčov len v závislosti na veľkosti nádrže. Jednotlivé časti a súčiastky systému je možné zakúpiť aj samostatne. Systém „ľahké pestovanie“ Vás prekvapí svojou nenáročnosťou, vysokou funkčnosťou a efektivitou. Výsledky pestovania sú prekvapujúce a pre každého pestovateľa systém prináša obrovskú príležitosť dosiahnuť svoje očakávania a hlavne prekonať ich. V neposlednom rade systém „Ľahké pestovanie“ ponúka istotu, že o Vaše rastliny je postarané aj vo Vašej neprítomnosti po dobu niekoľkých dní až týždňov.

Všetky zavlažovacie systémy Ľahké pestovanie sa dodávajú s ventilom patentovo chráneným AQUAvalve. Po pripojení k zdroju vody bude ventil AQUAvalve regulovať prívod živného roztoku k rastlinám iba pôsobením gravitačného tlaku z nádrže alebo inej vhodnej nádrže, bez potreby čerpadiel, tlaku vodovodného systému, elektriny alebo časových spínačov.

Po pripojení k nádrži sa ventil AQUAvalve otvorí a naplní misku vodou do prednastavenej úrovne 20 mm. Kým sa nepotrebuje celý obsah vody v miske, ventil AQUAvalve neumožní doplnenie misky. Týmto sa rastline umožní prejsť mokrým aj suchým cyklom. Po spotrebovaní všetkej vody rastlinami sa ventil AQUAvalve znovu otvorí a voda v miske sa doplní. Ventil AQUAvalve je jednoduché, ale veľmi efektívne zavlažovacie zariadenie, ktoré však vyžaduje dôsledné zaobchádzanie. Ventil AQUAvalve a misku, v ktorej je ventil umiestnený, udržujte v čistote, bez prekážok priechodnosti a častíc zeminy. Tak zaistíte zavlažovanie a zásobovanie svojich rastlín živinami po dlhé obdobie.

Štartovacia sada obsahuje:

47 l nádrž s filtrom, krytom a tesniacou prechodkou, misku pod  dva kvetináče s krytom, 2x 8,5 l kvetináč, Aqua ventil, 2x zlato/čierna textília zabraňujúca prerastaniu koreňov, 2x čierna Marix textília, 1,5 m hadica s priemerom 6 mm.

Veľa ďalších informácií a užitočných rád Vám radi poskytneme na internetovej adrese : lahkepestovanie@floraservis.sk


Návod na použitie nájdete v prílohe karty produktu (viď nižšie).

Ako systém Ľahké pestovanie funguje? (animácia - anglicky)

Ako štartovaciu sadu Ľahké pestovanie poskladať a zapojiť? (animácia - anglicky)

Udržba Aqua ventilu (animácia-anglicky)

Vyskušajte aké ľahké je pestovanie Orchideí v zavlažovacom systéme Ľahké pestovanie. Budete príjemne prekvapení aké je jednoduché pestovať tieto krásne kvety, bez námahy a starostí. Orchideje pestované v systéme ľahké pestovanie budú vitálne, silné, zdravé a hlavne bohato a často zakvitnuté. Pre dosiahnutie takýchto výsledkov je pre Orchideje dôležitá výživa. Doplňte svoj systém o hnojivý koncnetrát Florasin Orchidea, ktorý aplikujte priamo do zásobníku vody. Odporúčame!

Príloha karty prípravku:

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

PONÚKAME VÁM

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát